Esant tokiai valdžiai Lietuvą nuo koronaviruso pandemijos gali apsaugoti tik Dievas (2020-03-09)

Nuo COVID-19 Lietuvą gali apsaugoti tik Dievas, nes akivaizdu, kad mūsų valdžia šiuo klausimu nepersistengia. Beje, įspėju – silpnų nervų Kremliaus troliams ir oligarchų mylėtojams rekomenduoju toliau neskaityti, nes šiame komentare rašau apie tai, kad Ramūnas Karbauskis su sėbrais valdančiojoje daugumoje ir už jos ribų gali sąmoningai siekti pasinaudoti koronavirusu, kad padėtų į save panašiems Rusijos atžvilgiu draugiškai nusiteikusiems oligarchams laimėti Seimo rinkimus.
Tikriausiai tai labai daug kam gali skambėti kaip žiauri, tiesiog neįtikėtina žinia. Bet tik tiems piliečiams, kurie yra Kremliaus troliai, prokremliškų oligarchų mylėtojai arba kurie, kol neparašo didelis bulvarinis naujienų portalas, iš esmės niekuo netiki, bet kai parašo, tai tiki bet kokiu š***.
Tačiau neabejoju, kad protingi žmonės kuo puikiausiai suvokia, kad ne veltui politika, ypač rinkimai, yra vadinami purviniausiais procesais žemėje. Juk jei kažkas sukelia karus, kad laimėtų rinkimus, ir investuoja šimtus milijonų, kodėl turėtume atmesti mintį, kad kažkas, tiksliau – valdantieji, gali pasinaudoti naujuoju koronavirusu, kad su savo sėbrais dar kartą išliktų valdžioje?
O tam reikia tik vieno – kad 2020-ųjų Seimo rinkimuose dominuotų šioms oligarchinėms bei kairiosios nomenklatūros jėgoms palankios rinkėjų nuotaikos. Jos jau dominavo 2012-ųjų ir 2016-ųjų Seimo rinkimuose.
Todėl kviečiu visus atsakyti į vienintelį klausimą: jei Lietuvoje prasidės koronaviruso proveržis, kils panika ir t. t., kurių politinių jėgų – demokratinių ar tvirtą ranką žadančių oligarchinių bei populistinių / radikalių – galimybės rinkimuose išaugs? Žinoma, kad oligarchinių ir populistinių, tuo labiau kad nuo 2016-ųjų Seimo rinkimų žurnale VALSTYBĖ vis primename, kad, kaip ir 2012 bei 2016 m., taip ir 2020 m. Seimo rinkimus laimės kairieji, remdamiesi Viktoro Uspaskicho, Ramūno Karbauskio ir Visvaldo Matijošaičio oligarchiniais bei nomenklatūriniais projektais. Tad nereikia stebėtis, kad Viktoro partijos reitingai kyla. O apie Visvaldą, jo aplinką ir veiklą Kaune internetinėje žiniasklaidoje, panikuojančioje dėl koronaviruso, jau pasirodė išlaižytų teigiamų straipsnelių. Ir, žinoma, be užsakymo numerėlių.
Taigi, raginčiau nenustebti, kad kai dėl nesuvaldyto koronaviruso kils panika, staiga internetinė žiniasklaida ir ypač internetiniai troliai bei prokremliška spauda pradės vilku kaukti ilgėdamiesi oligarchinio tipo gelbėtojo, esą Lietuvai reikia tvirtos rankos ūkininko, o ne kažkokių demokračių moteriškių a la Ingrida ar Viktorija.
O jei tai suvokiame, nebereikia feisbuke stebėtis, kad valdantieji neuždraudžia masinių renginių, tokių kaip Kaziuko mugė ar „Žalgirio“ rungtynės. Nors toks veiksmas būtų atsakingas, daliai rinkėjų jis nepatiktų. O jei gegužę Lietuvoje pasitiksime su kokiu 100 užsikrėtusiųjų COVID-19, valdantieji visada galės teigti, kad dėl to kalti ne jie, o prezidentas Gitanas Nausėda, mat tarsi vaikščiojanti vakcina žygiuoja iš vieno masinio renginio į kitą – iš „Žalgirio“ arenos į operą „Turandot“ ir t. t.
Na, kaltinti prezidentą šiuo atveju galima, bet reikia suprasti ir tą žaidimą, kurį su juo ir su visa Lietuva žaidžia valdantieji. Neuždrausdami masinių renginių ir taip demonstruodami drąsą, neatsakingumą bei modeliuodami artėjančius rinkimus, jie verčia ir prezidentą G. Nausėdą nenusileisti ir demonstruoti dar didesnę drąsą. Atseit, jis nėra bailys, tad viruso neišsigąs ir savo rūmuose pasislėpęs nelindės.
Todėl ir susidarė tokia tiesiog tobulai iškrypusi situacija: Saulius Skvernelis, kurio vadovaujama Vyriausybė ir partneris Seime R. Karbauskis jau seniai turėjo uždrausti visus masinius renginius, tačiau, manyčiau, specialiai juos leidžia ir taip kelia grėsmę Lietuvos gyventojų sveikatai, sugeba pašiepti prezidentą G. Nausėdą, kad šis ėjo į „Žalgirio“ rungtynes, ir taip iš anksto koduoja, kad dėl pandemijos proveržio bus kaltas G. Nausėda, mat jis į renginius vaikšto, o ne Vyriausybė, nors ji turėjo masinius renginius uždrausti.
Taigi, brangieji Lietuvos žmonės, mums belieka melstis, nes esant tokiai valdžiai mus nuo COVID-19 gali apsaugoti tik Dievas. Tik jo stebuklo dėka vykstant tiek daug masinių renginių galėtume likti tik su viena užsikrėtusia šiauliete. Žinoma, yra maža tikimybė, jog perskaitę šį komentarą bent jau padoresni valdžioje esantys veikėjai supras, kad yra demaskuoti, todėl nebėra prasmės laukti masinio koronaviruso proveržio, ir pasistengs bent porai mėnesių paskelbti moratoriumą visiems masiniams renginiams, galintiems virsti koronaviruso platinimo čempionatais. Ir tada mūsų prezidentui G. Nausėdai nebereikės vaidinti supermeno ir specialiai lįsti į pačius masiškiausius renginius, kad pademonstruotų savo imuninės sistemos galią.
 
Eduardas Eigirdas
 
PS Gerbiami skaitytojai, norime priminti, kad nepriklausoma, principinga, vertybinė žiniasklaida, kuri priešinasi oligarchijos ir Kremliaus įtakai, gali egzistuoti tik Jūsų dėka. Todėl kviečiame prenumeruoti mūsų žurnalą ir paremti skiriant 1,2 proc. GPM ar tampant mūsų patronais. 

Panašūs straipsniai: