Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Visuomenė

Už ką Kanye Westas sumokėjo 1,5 mlrd. JAV dolerių – už rasizmą, bukumą ar D. Trumpą?

Mažiausiai 1,5 mlrd. JAV dolerių – tiek Kanye Westas prarado, nes „Gap“, „Adidas“, „Instagram“, „Twitter“, „JP Morgan Chase“, „Def Jam“, „Balenciaga“, CAA, MRC, „Foot Locker“, „Donda Sports“, „Peloton“, „T.J. Maxx“ ir „Donda Academy“ nutraukė bendradarbiavimą su juo.

Beje, gali būti, kad išvardijau ne visus. Čia reikėtų paminėti ir „Madame Tussauds“ muziejų Londone, mat jis taip pat atsisveikino su reperiu – jo vaškinė figūra buvo pašalinta iš ekspozicijos. Tad tikriausiai galima drąsiai teigti, kad K. Westas tapo brangiausiai už rasizmo demonstravimą sumokėjusiu XXI a. veikėju. Belieka atsakyti į klausimą, kam jam to reikėjo.

Kaltas D. Trumpas ar nuo populiarumo išsilydžiusios smegenys?

Triuškinantys hitai, nuolatiniai išsidirbinėjimai ir prasto skonio teatras – šios trys dedamosios ilgą laiką apibrėžė K. Westą ir koncentravo į jį žiniasklaidos, visuomenės bei dosnias bendradarbiavimo sutartis siūlančių koncernų dėmesį. Be jokios abejonės, tai skatino reperį radikalizuotis ir elgtis vis įžūliau. Lietuvoje tai tikrai neturėtų stebinti, nes mes turime savo mikroskopinį Kanye Westą – Selą. Kaip gali susidaryti įspūdis, jis tiesiog kopijuoja amerikiečių reperio sėkmės modelį.

Vis dėlto išsidirbinėjimas turi turėti tam tikras logiškas ribas. Jų K. Westas ilgą laiką laikėsi, tačiau pastaruoju metu nematomos užtvankos griuvo ir prasidėjęs radikalėjimo procesas privertė nuo šio atlikėjo nusisukti ilgą laiką jam pataikavusias muzikos įrašų kompanijas, garsiausius prekių ženklus, net socialinius tinklus – visi jie parodė tą pirštą, kuriuo pats reperis ne kartą mosikavo visuomenei.

Gali būti, kad reperio radikalėjimas sutapo su Donaldo Trumpo ir jo sąjungininkų skleidžiamomis valstybės užvaldymo, pavogtų rinkimų ir kitomis sąmokslo teorijomis. Tačiau vargu ar tik tai, nes šioms sąmokslo teorijoms pasidavę piliečiai po pastarųjų JAV prezidento rinkimų šturmavo Kapitolijų, 2022 m. aktyviausiems šturmo dalyviams jau skelbiami nuosprendžiai, o K. Westas didžiausią radikalumą demonstruoja būtent dabar, kai radikalizmo banga JAV slūgsta.

Panašūs straipsniai: