Aktualijos

Reikalavimai, keliami skaitmeniniam darbui, pasikeitė iš esmės

Cees Broer, „MATRIX42“ pardavimų vadovas Šiaurės Europos regione.

Reikalavimai, keliami skaitmeniniam darbui, pasikeitė iš esmės. Darbuotojai patys nusprendžia, kada, kur ir su kokiais įrenginiais nori dirbti, kokių paslaugų pagal poreikį nori gauti vienu mygtuko paspaudimu. Visa tai skamba kaip didelis iššūkis verslui, tačiau iš tiesų taip nėra. Apie skaitmeninę darbo erdvę, skaitmeninės darbo vietos pranašumus ir ateitį kalbamės su bendrovės „Matrix42“ Šiaurės Europos regiono pardavimų vadovu Ceesu Broeriu.

Kaip apibūdintumėte modernią skaitmeninę darbo erdvę? Kokie yra pagrindiniai skaitmeninės darbo vietos pranašumai darbuotojui ir verslui?

Moderni ar juo labiau ateities skaitmeninė darbo vieta neturi fiksuotos vietos, bet yra hibridinė; tai yra aš, kaip darbuotojas, turiu saugią ir lengvą prieigą prie vidinių įmonės išteklių, darbuotojų mokymų ir programinės įrangos iš bet kurio įrenginio bet kuriuo metu ir iš bet kur, kur yra interneto ryšys. Taip pat galiu susirašinėti ar susiskambinti vaizdo skambučiu su kolegomis bet kuriuo įrenginiu, naudotis savitarnos paslaugomis užsisakydamas darbui reikalingą programinę ar techninę įrangą; net atlikti darbus savo asmeniniu kompiuteriu ar planšete, jei man taip patogiau.

Visuomet laimi tie verslai, kurie geba greičiausiai prisitaikyti prie naujų realijų. Mano supratimu, bet kuriam verslui skaitmeninė darbo erdvė suteikia nemažą konkurencinį pranašumą. Kiekvienas verslas šiandien iš esmės yra skaitmeninis verslas. Sparčiausiai augantys bankai neturi fizinių banko skyrių, didžiausios pavėžėjimo paslaugų bendrovės neturi taksi automobilių, didžiausias apgyvendinimo paslaugų teikėjas neturi viešbučių, o daugiausia kino filmų žiūrovams parodo bendrovės, neturinčios nė vieno kino teatro.

Tad ir nuo vietos nepriklausoma bei saugi prieiga prie vidinių programų ir paslaugų tampa pagrindu, kuriuo greitu laiku bus paremtas bet kuris skaitmeninis verslas. Juk įmonės, kurios siūlo tradicinį darbą biure, negali užverbuoti talentų, gyvenančių kitame mieste, kitoje šalyje ar kitame žemyne. Darbuotojo skaitmeninė darbo vieta kiekvienai organizacijai taip pat sumažina IT naštą, nes, automatizavus didelę dalį procesų, galima optimizuoti išlaidas ir pasiekti daugiau įdėjus mažiau pastangų.

 
„Matrix42“ faktai ir skaičiai

  • Įkurta 1992 m. Vokietijoje.
  • 98 proc. laimingų ir paslaugomis patenkintų klientų.
  • 5 tūkst. klientų visame pasaulyje, tarp jų – „Puma“, „Swiss“, „Deutsche Telekom“.
  • 10 mln. vartotojų kasdien dirba su „Matrix24“ siūlomais sprendimais.

Kaip manote, koks yra klaidingas skaitmeninės darbo erdvės įsivaizdavimas?

Skaitmeninė darbo erdvė nereiškia, kad darbuotojas dvi dienas dirba iš namų ir tris dienas eina į biurą ar atvirkščiai. Skaitmeninė darbo erdvė reiškia darbą saugiau prisijungus prie įmonės vidinių programų ir išteklių nepriklausomai nuo laiko ir vietos. Įmonės, verčiančios darbuotojus ateiti į biurą, įmonės, turinčios fiksuotas darbo valandas ir sekančios, kiek valandų darbuotojas dirba, neatitinka skaitmeninio verslo principų; todėl yra ne tokios produktyvios, negali pritraukti talentų iš viso pasaulio ar pasigirti didele darbuotojų motyvacija. Savaime suprantama, skaitmeninė darbo erdvė turi turėti didelį bendrovės vadovų palaikymą ir susitarimą su darbuotojais, kokių taisyklių visi laikomės.

Kaip skaitmeninė darbo erdvė atrodys ateityje?

Manau, kad ankstesnės formos darbo vieta netolimoje ateityje išnyks visiškai. O skaitmeninė darbo vieta taps tik dar labiau orientuota į darbuotoją, pavyzdžiui, bus užtikrinama dar geresnė vartotojo patirtis jungiantis ir naudojantis vidiniais įmonės ištekliais ir programomis, dar daugiau suasmeninimo galimybių, bus dar daugiau kontekstu pagrįstų paslaugų; kitaip tariant, pagal tai, kur darbuotojas yra ir koks paros metas, jis gaus tai vietai ir tam laikui adaptuotas paslaugas. Tarkim, važiuojant viešuoju transportu ryte galima patogiai padaryti vienus darbus planšete, o kavinukėje sėdint prie staliuko – kitus darbus nešiojamuoju kompiuteriu.

Tolimesnė ateitis atneš dar daugiau technologinių naujovių į skaitmeninę darbo erdvę, pavyzdžiui, virtualiosios realybės akinius, kurie leis visiškai kitaip bendrauti su kolegomis vaizdo skambučiais. Bus galima turėti ne vieną, ne du, o kiek tik norite virtualiųjų ekranų ant darbo stalo ir t. t. Regėsime dar daugiau įvairios programinės įrangos, padedančios dirbti darbus, bendrauti su kolegomis, gauti savitarnos paslaugų ir pan.

Ačiū už atsakymus!

 

Intervių paruoštas bendradarbiaujant su

Panašūs straipsniai: