Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Ekonomika

Prabangaus NT rinka: rekordinių sandorių priežastys

Vienas prabangiausių projektų Dubajuje „Atlantis. The Royal Residences“

Pasaulio ekonomikos gelbėjimo planas ir intensyvus pinigų spausdinimas, klestintys nauji verslai, technologinė šalies pažanga, augančios jaunų ir drąsiai investuojančių Lietuvos milijonierių gretos – šios aplinkybės nulėmė įspūdingą nekilnojamojo turto (NT) kainų šoktelėjimą Lietuvoje. Prabangaus NT sektoriaus paklausą gerokai kaitina ir tai, kad išrankių pirkėjų poreikius atitinkančių objektų visoje šalyje – vos vienas kitas. Šiame straipsnyje, kurį parengėme glaudžiai bendradarbiaudami su „Baltic Sotheby’s International Realty“ eksperte Karina Paulauskaite, analizuojame, kaip ši situacija galėtų būti suvaldyta ir kokios tendencijos laukia ateityje.

„Jau kurį laiką viso pasaulio prabangaus NT rinkoje stebime tam tikrą pandemijos padiktuotą išsilaisvinimo procesą – siekį gyventi geriau. COVID-19 atnešė ne tik suvaržymų, bet ir galimybių – atsiradus naujų paslaugų poreikiui, steigiami verslai. Didelei daliai organizacijų persikėlus į internetinę erdvę, atsirado galimybė paslaugas teikti ne šalies, o tarptautiniu mastu – tai labai augina nedidelių valstybių, taip pat ir Lietuvos, konkurencingumą. Žinoma, svarbios tiek pasaulio ekonomikos gaivinimo priemonės, tiek šalies ekonomikos spartėjimas, darbo užmokesčio augimas, vartotojų optimizmas, kitaip tariant, gerėjantis žmonių gyvenimo lygis. Tad itin išaugusios NT, taip pat ir prabangaus, kainos – natūralus šių procesų padarinys“, – įsitikinusi K. Paulauskaitė.

Apžvelgdama Lietuvos NT situaciją 2020–2021 m., ekspertė atkreipia dėmesį, kad šiuo laikotarpiu fiksuojamas pastebimai išaugęs sandorių skaičius, bet ne didelis kainų šuolis. Pastarasis įvyko metais anksčiau – 2019–2020 m. prabangaus NT kainos augo daugiau nei 20 procentų. Rinka nebuvo pasiruošusi tokiam pinigų antplūdžiui ir ekonomikos kilimui, tad ribota prabangaus NT pasiūla natūraliai augino kainas.

Panašūs straipsniai: