Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Aktualijos

Oligarchijos taikiklyje – LRT

Stopkadras

Tuo metu, kai oligarchas Visvaldas Matijošaitis po itin svarbaus LRT tyrimo komercinės žiniasklaidos buvo kokybiškai paslėptas po Vilniaus eglute ir autobusais, komercinės žiniasklaidos dėmesys nukrypo būtent į LRT. Kritinio dėmesio sulaukė tiek LRT vadovė, tiek LRT pastangos išsivaduoti iš komercinės žiniasklaidos įtakos lauko, tiek ir politikai, kurie drįso prieš komercinės žiniasklaidos valią ginti LRT.

Ironiška, kad ietys tarp komercinės žiniasklaidos priemonių ir LRT suremtos dėl, atrodytų, švento reikalo – žurnalistinės etikos. Komercinės žiniasklaidos priemonės teigia, kad viskas su Visuomenės informavimo etikos komisija yra gerai, o LRT mano, jog nėra labai gerai, kad jos žurnalistų etiką prižiūri daugiausia iš komercinių žiniasklaidos priemonių asociacijų atstovų sudaryta komisija. Dalies tų žiniasklaidos priemonių, kurios, mūsų nuomone, akivaizdžiai ir agresyviai kovoja su LRT, kad ją susilpnintų. Į tai komercinės žiniasklaidos priemonės ir šiuo metu veikiančios Visuomenės informavimo etikos komisijos atstovai atkerta, kad LRT stengiasi daryti įtaką puikiai veikiančiam žurnalistinės etikos kontrolės mechanizmui. Tad, norint suprasti, kas teisus, vertėtų prisiminti mūsų patirtį su šiuo „puikiai veikiančiu mechanizmu“.

Prisiminkime: mūsų redakcija vienintelė stengėsi nuosekliai informuoti Lietuvos visuomenę ir kovoti su oligarchų Visvaldo Matijošaičio ir Ramūno Karbauskio politiniais projektais, imant valdžią tiek Kaune, tiek ir Vilniuje. Be jokios abejonės, oligarchams tai nepatiko, o būtent ši „puikiai veikianti“ Visuomenės informavimo etikos komisija ir tapo svarbiausiu susidorojimo su mūsų redakcija instrumentu. Galima sakyti, kad su Rusija verslo ryšiais susijęs oligarchas V. Matijošaitis tiesiog užvertė šią komisiją skundais, nukreiptais prieš mūsų redakciją. Žvelgiant iš Rusijoje dirbančio oligarcho perspektyvos, tai visiškai normalu. Nenormalu buvo tai, kad komisija sugebėjo priimti sprendimus, ne šiaip palankius oligarchui, bet juose išreikšti griežtą nuostatą, kad jei mūsų redakcija nori pateikti kad ir faktais pagrįstą kritišką nuomonę apie V. Matijošaitį, iš pradžių turi susisiekti su juo, išklausyti, ką jis mano tuo klausimu, ir rašant tekstą prie savo nuomonės apie V. Matijošaitį paskelbti paties V. Matijošaičio nuomonę apie mūsų nuomonę. Tai panašu ne į laisvo žodžio cenzūrą, bet į tyčiojimąsi iš laisvo žodžio ir nuomonių bei minčių cenzūrą. Vadovaujantis tokia nuostata, šiandien visi, kurie kritikuoja Vladimirą Putiną ir rašo, kad jis – kruvinas diktatorius, prieš rašydami šią akivaizdžiais faktais pagrįstą nuomonę turėtų susisiekti su V. Putinu, išklausyti, ką jis mano apie tokią nuomonę, ir paskelbti jo poziciją straipsnyje. Tai skamba kaip visiška šizofrenija! Deja, tokią nuostatą, gindama V. Matijošaitį, Visuomenės informavimo etikos komisija mūsų redakcijai pritaikė net kelis kartus.

Panašūs straipsniai: