Laisvai prieinami straipsniai

Lietuvos kompanija „OmnisPower“ sužibėjo Italijoje – pristatė analogų pasaulyje neturintį eksperimentinį projektą

Viename pagrindinių Italijos ir Europos sausumos uostų, „Interporto Padova“, garsiai skambėjo Lietuvos įmonės „OmnisPower“ vardas. Didžiausiame Europoje sausumos uoste iškilmingai atidarytas unikalus saulės jėgainių parkas.

Analogų pasaulyje neturintis eksperimentinis projektas, kurį sukūrė ir įgyvendino Lietuvos įmonė „OmnisPower“, užtikrins energetinę nepriklausomybę verslo partneriui – strateginės reikšmės Europos uostui. Nauja fotovoltinė elektrinė tieks žalią pačių pagamintą elektros energiją 24 valandas per parą 7 dienas per savaitę.

Nauja eksperimentinė elektrinė, kurią pastatė bendrovė „OmnisPower“, unikali tuo, kad joje yra fotovoltinių plokščių gaminamos elektros energijos kaupimo sistema, todėl energijos galima gauti net ir naktį arba tada, kai oro sąlygos neleidžia jos pagaminti tiek, kiek reikia terminalo poreikiams patenkinti.

„Šis projektas – tiesiog stulbinantis pasiekimas, įrodantis technologijų ir inovacijų galybę. Analogų pasaulyje neturintis saulės jėgainių parkas – drąsus eksperimentas, tai neabejotinai sudrebins ir pakeis viso pasaulio požiūrį į tvarumo siekį.

Šiandien, kai socialinė atsakomybė ir gamtos išsaugojimas yra viso pasaulio prioritetas, šis projektas yra įkvepiantis pavyzdys ne tik Europai, bet ir visam pasauliui“, – Italijoje teigė vienos lyderiaujančių Europoje atsinaujinančių išteklių energetikos kompanijų „OmnisPower“ generalinė direktorė Orinta Eivaitė.

Italai įvertino strateginę projekto reikšmę

„Interporto Padova“ yra technologiškai pažangiausias Italijos uostas, jungiantis Paduvą su pagrindiniais Italijos ir Europos uostais bei svarbiais Vidurio ir Šiaurės Europos sausumos terminalais. Uostas kasmet priima apie 8 tūkst. krovininių traukinių ir 500 tūkst. konteinerių.

Veneto regiono viceprezidentė Elisa De Berti įvertino šio uosto infrastruktūros strateginę reikšmę ne tik Veneto regionui ir Italijai, bet ir tarptautiniu mastu. Ji teigė, kad investicijos į tvarumą yra labai svarbios.

„Interporto Padova“ prezidentas Franco Pasqualetti, kalbėdamas 50 metų jubiliejaus šventėje, teigė, kad įgyvendintas eksperimentinis projektas yra dar vienas žingsnis ir kokybinis šuolis tvarumo link. Tai padidins terminalo našumą, kad jis atitiktų rinkos poreikius ir mažintų poveikį aplinkai. Tokia turėtų būti šiuolaikinė logistika.

Per pastaruosius 15 metų uostas investavo apie 100 mln. eurų į pažangią infrastruktūrą ir valdymo bei technologines naujoves.

„Šiandien esame pažangiausias krovinių gabenimo miestelis Italijoje“, – džiaugiasi „Interporto Padova“ direktorius Roberto Tosetto ir viliasi, kad investicijos į alternatyvius energijos šaltinius netrukus leis tapti savarankiškiems.

Įdarbino ir dirbtinį intelektą

Eksperimentinio projekto vinis – pažangi „OmnisPower“ energijos skirstymo sistema. Visoms uosto operacijoms reikalingas nuolatinis 20 MW galios energijos tiekimas. Dalis energijos gaunama iš tradicinių energijos šaltinių, tačiau didžiausia dalis – iš atsinaujinančių išteklių. Lemiamas vaidmuo tenka „OmnisPower“ novatoriškai technologijai.

Šiuose procesuose įdarbintas dirbtinis intelektas optimizuoja energijos srautus, todėl jie tampa efektyvesni, patikimesni ir ne tokie kenksmingi aplinkai. Dirbtinis intelektas, analizuodamas paros laiką ir oro sąlygas, pritaiko elektros srautą prie uosto poreikių. Tai – ateities sprendimai ne tik logistikai.

Įgyvendindami šį projektą „Interporto Padova“ ir „OmnisPower“ ėmėsi itin drąsaus eksperimento, kurio tikslas – pasiekti visišką savarankiškumą, o gal net ir atjungti terminalą nuo viešojo elektros tinklo bei padidinti uosto konkurencingumą, kai kainos elektros rinkoje yra tokios neprognozuojamos.

„Šis projektas yra unikalus ir pirmasis Europoje. Ateityje su partneriais planuojame įgyvendinti dar kelis projektus, kuriuose neatsiejama sėkmės dalimi taps dirbtinis intelektas. Unikalus „Interporto Padova“ projektas parodė, kad nepriklausoma nuo visuomeninio tiekėjo artimiausiu metu galės tapti kiekviena įmonė, valstybinis objektas ar privatus namų ūkis“, – sakė „OmnisPower“ vadovė Orinta Eivaitė.

Įmonė stiprina pozicijas Europoje – stato gamyklą Italijoje

„OmnisPower“ įmonių grupė – viena lyderių Europoje, gaminanti saulės elektrines, baterijas ir inverterius. Ši kompanija išsiskiria inovatyvumu naujų technologijų, mokslinių tyrimų ir konkurencingų atsinaujinančių išteklių energetikos produktų kūrimo srityje.

Daugiau nei dešimtmetį veikianti ir didelę tarptautinę patirtį turinti kompanija „OmnisPower“ plečia veiklą, didina investicijas ir siekia dar stipriau įsitvirtinti Europoje.

Iki šių metų pabaigos Italijoje bus atidaryta pirmoji naujos kartos saulės modulių gamykla, jos gamybos pajėgumai sieks 500 MW per metus. Čia veiks išskirtinės visiškai automatizuotos ir robotizuotos fotovoltinių plokščių gamybos linijos, kurioms reikėjo didelių investicijų. Bus įdarbintas ir dirbtinis intelektas – padės valdyti fotovoltines sistemas tiek namų ūkiams, tiek pramonės ir energetikos įmonėms.

Sparčiai auganti ir vis stiprėjanti įmonė jau turi savo biurų Italijoje, Vokietijoje, Lietuvoje, Estijoje, Skandinavijos šalyse ir daugybę partnerių visame pasaulyje.

Kuria inovacijas – naujos kartos dvipusius saulės modulius

„OmnisPower“ išsiskiria inovatyviausių produktų kūrimu, moderniausių technologijų diegimu ir dirbtinio intelekto įdarbinimu. Įmonė įkaitusią saulės elektrinių rinką drebina pristatydama vis daugiau inovacijų, tarkim, naujos kartos dvipusius saulės modulius „Top con N-Type“, užtikrinančius efektyvesnę elektros energijos gamybą.

Šie moduliai neturi pirmiems metams paprastai būdingo staigaus gamybos efektyvumo mažėjimo, vadinamosios degradacijos. Viena esminių šių naujos kartos saulės modulių ypatybių – per metus modulių efektyvumas sumažėja vos iki 0,4 %. „OmnisPower“ gaminiams suteikiama net 25–30 metų garantija.

„OmnisPower“ neapsiriboja vien įrangos gamyba: bendradarbiaujant su universitetais ir inovacijų kūrimo įmonėmis kuriamos naujos technologijos. Prognozuojama, kad jos taps tikra revoliucija rinkoje artimiausiu metu.

Kompanija „OmnisPower“ per artimiausius metus toliau planuoja intensyvią plėtrą Europos šalyse. Dar vieną gamyklą 2024 m. planuoja atidaryti Baltijos šalyse, o Italijoje kartu su rinkos lyderiais „HOYpower“ ateinančiais metais pradės inovatyvių baterijų gamybą. Bendrovės „OmnisPower“ ir „HOYPower“ sukūrė pažangią baterijos energijos kaupimo sistemą, valdomą dirbtinio intelekto.

Kaip atrodo unikalus eksperimentinis projektas Italijoje, galite pamatyti čia:

Jei ir Jūs norite tapti inovatyvių projektų kūrimo ir įgyvendinimo dalimi bei būti energetiškai nepriklausomi, susisiekite: https://www.omnispower.com/

Panašūs straipsniai: