Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Aktualijos

Kažkur čia yra ir mūsų G. Žiemelis

GettyImages nuotr.

Gal Jums pavyks, nes mes nesugebėjome atskirti, kur šioje nuotraukoje yra Gediminas Žiemelis, o joje jis vis dėlto turėtų būti, nebent pasislėpė, nes, pasak žiniasklaidos, jis buvo vienas iš dviejų lietuvių, dalyvavusių JAV prezidento Donaldo Trumpo inauguracijoje. Tikriausiai net būtų galima teigti, kad vienintelis atstovavo Lietuvai, nes kita lietuvė – Europos Sąjungos ambasadorė JAV Jovita Neliupšienė, suprantama, atstovavo Europos Sąjungai.

Tai neturėtų stebinti, nes G. Žiemelis yra vienas turtingiausių, o gal ir pats turtingiausias Lietuvos žmogus, todėl logiška, kad būtent jis dalyvauja inauguracijoje, kurią papuošė ir turtingiausi amerikiečiai. Vis dėlto prisiminus, kad dar visai neseniai provakarietiškų pažiūrų komentuotojai G. Žiemeliu gąsdino visus iš eilės, net vaikus ir senjorus, toks virsmas iš blogiuko į išrinktąjį dalyvauti JAV prezidento inauguracijos šventėje tikriausiai turi pagrindo stebinti.

Bandyti atspėti, kodėl pakviestas būtent G. Žiemelis, nėra paprasta. Tai gali būti susiję su jo valdomo kapitalo dydžiu, kaip ir su pastaraisiais metais didėjančiu jo verslo bendradarbiavimu su JAV bendrovėmis. Antra priežastis galėtų būti susijusi su tuo, kad D. Trumpas iš Europos Sąjungos valstybių į inauguracijos šventę gausiausiai dalyvauti kvietė dešiniąsias radikalias jėgas reprezentuojančius veikėjus, tarp jų – ir Vengrijos ministrą pirmininką Viktorą Orbaną. Tai paaiškinti galima ganėtinai paprastai: jei D. Trumpas Europos Sąjungai nori primesti sau naudingą politiką, jis juk negali Europoje remtis Ursula von der Leyen ar kitais demokratinių pažiūrų politikais, mat jie, tikėtina, jo neklausys, kaip ir radikaliais kairiaisiais, nes jie gali neklausyti, o jei ir pasiduotų įtakai, bičiuliavimosi su jais turbūt nesuprastų D. Trumpo rinkėjai. Nemalonus faktas, kad didelė dalis šių dešiniųjų radikalių jėgų yra artimos ir Maskvai, D. Trumpo, akivaizdu, netrikdo, nes, visų pirma, politinės įtakos instrumentu galima dalintis, o, antra, tokie veikėjai gali puikiai pasitarnauti kaip santykių su Vladimiro Putino pasauliu tarpininkai. Tai skamba liūdnai, tačiau pasiekti taiką su Maskva nėra paprasta, tad tarpininkų kartais reikia.

Panašūs straipsniai: