Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Nacionaliniai interesai

Įtakingiausi Lietuvos oligarchai ir juos stiprinančios galios

Turbūt turėčiau labai džiaugtis, kad pagaliau į viešumą nutekėjo Valstybės saugumo departamento (VSD) informacija apie įtakingiausias Lietuvos verslo grupes, ir kad visos šešios 2016 m. įtakingiausios verslo grupės buvo ir mūsų žurnalo dar 2015-aisiais paskelbtame įtakingiausių ir pavojingiausių Lietuvos oligarchų dešimtuke.

Tačiau džiaugsmo kol kas nejaučiu. Žinoma, labai gerai, kad pagaliau ne tik mūsų redakcija drįso įvardyti didžiausią įtaką Lietuvos valstybei darančias verslo grupes. Bet iš tiesų šiandien vien paskelbti 2016 m. įtakingiausias verslo grupes, kai mes žurnale jas aprašėme dar 2015 m., neužtenka. Būtina įvardyti ne tik tas grupes, kurios buvo įtakingiausios prieš porą metų, bet ir tas, kurios didina įtaką šiandien. Ir pagaliau aiškiai atsakyti į klausimą, kodėl kova su oligarchija nesibaigia.

Nes kai tik atrodo, kad įveikėme „Rubikon“, paaiškėja, kad pradeda dominuoti „Gazprom“. Tik įveikiame „Gazprom“ – ant galvos užsirioglina „Vilniaus prekyba“. Tik įveikiame ją – jau reikia krapštyti „MG Baltic“. O šitą krapštant savo čiuptuvėlius jau baigia suleisti superenergingas Naisių oligarchas. Mums atrodo, kad jis tik tuo ir užsiima – kuo tikslingiau modeliuoja būtent oligarchams parankių politikų pergalę artėjančiuose rinkimuose.

Panašūs straipsniai: