Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Mokslas

Įspūdingiausios 2021-ųjų technologijų inovacijos

Kaip ir kasmet, metiniame numeryje apžvelgiame technologijų inovacijas, kurios pasaulį daro šiek tiek geresnį, patogesnį ar saugesnį mums visiems. 2021 m. jų kaip niekad gausu. Taip pat atsižvelgiame į tai, kurias technologijų inovacijas kaip metų geriausias išrinko tokie leidiniai kaip „Time“, „Forbes“ ar „Bloomberg“. Kadangi visko išvardyti viename straipsnyje neįmanoma, Jūsų dėmesiui pateikiame 25 įspūdingiausius metų išradimus, pradedant nuo vakcinų, baigiant robotais ir greičiau nei garsas skrendančiais lėktuvais.

Penki virtualūs ekranai: „Lenovo“ išmanieji akiniai „ThinkReality A3“

Jei Jūs, kaip ir daugelis, per pandemiją dirbote prie valgomojo stalo ir apie papildomą monitorių galėjote tik pasvajoti, šis išradimas kaip tik Jums. Nuo šiol, kai reikia dirbti, bet nėra vietos ekranams, galite užsimaukšlinti „Lenovo“ išmaniuosius akinius „ThinkReality A3“. Prijunkite juos prie kompiuterio, planšetės ar telefono ir prieš akis išvysite net ne vieną, bet visus penkis virtualius ekranus – į juos žvelgsite sukinėdami galvą. Kiekvienas ekranas rodo skirtingą informaciją, tad viename gal bus naršyklės langas, kitame – „Excel“ lentelė, trečiame – „YouTube“ vaizdo klipas ir t. t. O šauniausia tai, kad niekas nematys, ką išties veikiate.

Vakcinos nuo COVID-19

Be jokios abejonės, pasauliui kovojant su COVID-19 pandemija, kurios pabaigos vis dar nematyti, bene svarbiausias metų išradimas yra vakcinos nuo šios ligos, kurias sukūrė ne tik „Pfizer“ su „BioNTech“, „Moderna“, „Johnson & Johnson“, bet ir kitos biotechnologijų bendrovės. Vakcinos neatsirado savaime ir jos nėra eksperimentinės, kaip bando įteigti antiskiepininkai, nes tai – ne kelių mėnesių, bet daug metų trukusių tyrinėjimų ir proveržių rezultatas.

Spartų vakcinų sukūrimą lėmė ir didelės vyriausybių lėšos. „Bloomberg“ skaičiuoja, kad vien JAV Vyriausybė į vakcinų kūrimą investavo daugiau nei 20 mlrd. JAV dolerių. Tikėtina, kad atliekant papildomus tyrimus šis skaičius peršoks ir 40 mlrd. JAV dolerių ribą. Žinoma, jei pasaulis galimai pandemijai būtų pasiruošęs iš anksto, kaina, kurią mokame už vakcinas, būtų gerokai mažesnė ir gyvybių būtume išsaugoję daug daugiau…

Panašūs straipsniai: