Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Visuomenė

„Facebook“ panardins į Metavisatą, tik būtų gerai, kad be metasėdynės

2021 m. spalio pabaigoje pasaulį sudrebino žinia, kad didžiausią pasaulyje socialinį tinklą valdanti bendrovė „Facebook“ keičia pavadinimą ir nuo šiol vadinsis kažkuo panašiu į mėtinių saldainukų trumpinį „Meta“. Vis dėlto su mėtiniais saldainiais tai nieko bendro neturi, greičiau, kaip teigė pats buvusio „Facebook“ bosas Markas Zuckerbergas, tai demonstruoja bendrovės plėtros kryptį –
siekį tapti metavisata (angl. Metaverse), tai yra virtualiosios realybės internetu. Tam bendrovė prognozuoja įspūdingą ateitį.

Nors oponentai teigia, kad šis bendrovės „Facebook“ žingsnis susijęs su ją krečiančiais skandalais, kurių ji turi tikrai daugiau nei kitos megakorporacijos, gali būti, kad tai tiesiog atsakas į kitų technologijų megakorporacijų iššūkį. Štai Elonas Muskas ir Jeffas Bezosas lenktyniauja dėl to, kuris užkariaus kosmosą, tad kodėl Markui Zuckerbergui, kurį JAV pramoginių laidų vedėjai juokaudami pravardžiuoja robotu su prastai veikiančia programa, prastai užsimaskavusiu ateiviu ar driežažmogiu, nepabandžius tapti virtualiosios realybės valdovu?

Projektas „Metaverse“ skirtas problemoms pridengti?

Spalio 4-ąją visos planetos gyventojai, kurie naudojasi „Facebook“, „Messenger“, „Instagram“ ir „Whatsapp“, septynias valandas negalėjo dalytis asmenukėmis, blevyzgomis ir storiais, mat sutriko „Facebook“ ir visų bendrovės valdomų platformų veikla. „Facebook“ šis sutrikimas – rimčiausias istorijoje, o socialinių tinklų asams bei nuomonės formuotojams kaip reikiant apniuko dienelė ir turbūt pirmąkart per šimtą metų teko išsiųsti akmens amžių menančią SMS žinutę – mesendžeris juk neveikė.

Bendrovė aiškino, kad dėl visko kaltas konfigūracijos pakeitimas magistraliniuose maršrutizatoriuose, koordinuojančiuose tinklo srautą tarp bendrovės duomenų centrų. Serverinėje ištikusi bėda beveik 5 proc. nusmukdė „Facebook“ akcijų kainą, o asmeninis M. Zuckerbergo turtas susmego 6 mlrd. JAV dolerių. Tiesa, akcijų kaina jau po kelių dienų vėl šoko į viršų, lyg nieko nebūtų nutikę.

Kol M. Zuckerbergas rovėsi plaukus nuo galvos, „Twitter“ leido sau pašmaikštauti – savo „Twitter“ paskyroje pati bendrovė „Twitter“ linksmai brūkštelėjo: „Tiesiogine to žodžio prasme sveiki visi.“

Panašūs straipsniai: