Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Aktualijos

Baltarusijos revoliucijos fone Lietuvoje prisidedama prie V. Putino invazijos

gettyimages nuotr.

Baltarusijoje žmonės, kovojantys su nuo Rusijos priklausančiu Aliaksandro Lukašenkos režimu, yra įkalinami ir žūsta už savo laisvę, o tuo pat metu Lietuvoje, kuri vos ne aršiausiai visame pasaulyje deklaruoja paramą kovojantiems Baltarusijos žmonėms, artėjant Seimo rinkimams ne tik toleruojama Kremliaus trolių invazija, bet ir mokesčių mokėtojų pinigais finansuojami Rusijos bičiuliai. Kaip tai paaiškinti sveiku protu?

Kremliaus trolių invazijos toleravimas Lietuvoje jau tapo norma, tačiau naujiena, kad Vyriausybė Viktoro Uspaskicho partijai skyrė 1,8 mln. eurų už jos pergalę 2004-ųjų Seimo rinkimuose, turėjo sukelti milžinišką protestų bangą, nes šie pinigai Darbo partijai buvo skirti už pergalę, pasiektą naudojantis juodąja buhalterija, taigi, įvykdžius kriminalinį nusikaltimą.

Tiesa, Vyriausybė gali teisintis, esą ji tik vadovavosi Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimu, o Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) gali teigti, kad tik įgyvendino Vyriausybės priimtą sprendimą, tačiau, mūsų redakciją konsultavusių ekspertų įsitikinimu, tiek VRK, tiek Vyriausybė dar galėjo tęsti kovą teisinėmis priemonėmis ir šių pinigų V. Uspaskicho partijai neskirti bent jau iki Seimo rinkimų, kad šiais pinigais nepadėtų V. Uspaskichui, 2004-aisiais rinkimus laimėjusiam dėl juodosios buhalterijos, 2020-aisiais juos laimėti dėl gautų valdžios institucijų ir mokesčių mokėtojų pinigų. Bet nei R. Karbauskio dominuojamos valdančiosios daugumos suformuota Vyriausybė, nei VRK nepademonstravo net ir minimalių pastangų tęsti kovą, veikiau galima sakyti, jog padarė viską, kad V. Uspaskicho partiją kuo greičiau pasiektų mokesčių mokėtojų pinigai. Atsižvelgiant į tai, kaip ilgai V. Uspaskichas dėl šių pinigų kovojo ir kaip greitai bei sėkmingai viskas išsisprendė, tai neatrodo panašu į atsitiktinumą.

Panašūs straipsniai: