Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Aktualijos

Ar E. Musko robotas susimaus?

38 mlrd. JAV dolerių – tiek, anot „Goldman Sachs“ analitikų, bus verta pasaulinė robotų humanoidų rinka po 10 metų, o visa robotikos rinka – maždaug 200–250 mlrd. JAV dolerių. Taigi, visai nekeista, kad šio pyrago atsikąsti panoro daugelis startuolių ir jau egzistuojančių technologijų bendrovių.

Apie tai, kokią robotų evoliuciją stebime ir kiek darbo vietų atims geležiniai niekšai, skaitykite straipsnyje „Kada robotai pakeis vairuotojus, statybininkus, karius ir verslininkus?“, o šiame tekste apžvelgsime tai, kokią robotikos ateitį mato Elonas Muskas, neseniai pasidžiaugęs, kad jam vis dėlto bus išmokėta rekordinė, net 56 mlrd. JAV dolerių, suma už vadovavimą bendrovei „Tesla“. Anot E. Musko, 56 mlrd. JAV dolerių į kišenę jam nėra daug, nes mainais už tai turtingiausias pasaulio žmogus žada „Teslą“ padaryti net 25 trln. JAV dolerių vertės bendrove. Šiandien ji verta maždaug 586 mlrd. JAV dolerių. Palyginkime: visos „S&P 500“ bendrovės kartu sudėjus vertos 45,5 trln. JAV dolerių, tad 25 trln. JAV dolerių „Teslai“ yra išties grandioziškai ambicingas tikslas.

„Kaip jam tai pavyks?“ – paklausė mama. „Kaip jam tai pavyks?“ – paklausė tėtis. „Kaip jam tai pavyks?“ – paklausė Kakė Makė. Pasak E. Musko, būsimos sėkmės paslaptis – robotai, nes „Tesla“ nuo šiol yra ne tik elektromobilių, bet ir robotų gamintoja. Dar 2021 m. ant scenos užlipo pirmasis roboto „Optimus“ prototipas, tiksliau – juo persirengęs žmogus. Po metų, 2022-aisiais, ant scenos žengė robotas „Tesla“, o maždaug prieš pusmetį pristatytas atnaujintas robotas „Optimus“.

„Tesla“ leidiniui „Forbes“ teigia, kad antros kartos robotas geba greičiau vaikščioti ir moka daugiau triukų, pavyzdžiui, mechaniniuose pirštuose įtaisyti jutikliai, tad robotas gali paimti kiaušinį ir jo nesutraiškyti bei nudirbti begalę kitų darbų.

Panašūs straipsniai: