Laisvai prieinami straipsniai

Kreipimasis į Lietuvos demokratines jėgas, startuolių ir  vienaragių kūrėjus, pažangų jaunimą ir patriotus: metas tapti galia, kuria galėtų remtis demokratinė Lietuvos valstybė!

Gerbiami Lietuvos piliečiai,

kreipiuosi į Jus visus, ypač į Lietuvos lyderius, tokius kaip pažangių verslų ir vienaragių kūrėjai Tomas Okmanas, Eimantas Sabaliauskas ar Mantas Mikuckas, į išsilavinusį Lietuvos jaunimą ir patriotus, ir prašau atsakyti: ar, Jūsų nuomone, yra normalu, kad kai Ukrainoje Vladimiro Putino orkai gyviems Ukrainos kariams pjauna galvas, Lietuvoje rinkimus laimi ir meru tampa V. Putino ordą finansuojantis oligarchas? Gerbiamieji, juk tai reiškia, kad tą peilį orkams padėjo įsigyti Lietuvos politikas, šiandien užimantis vieną įtakingiausių postų mūsų valstybėje. Kaip taip įmanoma, kad visa Lietuva, matydama šią realybę, bailiai tyli? Kaip Rusijos naudai veikiančių jėgų turi būti užvaldyta informacinė erdvė, jei Lietuvos visuomenė, net ir Jūs, neturite valios ir jėgų šiai realybei pasipriešinti? Tikriausiai sutiksite, kad privalome rasti jėgų, vienytis ir aiškiai atsakyti, ką turime daryti, kad toks dalykas nebepasikartotų.

Būtent šių tikslų sieksime visa savo veikla, taip pat ir žurnalo „Valstybė“ pažangos numeryje, kuris pasirodys prieš liepos 6-ąją. Jame stengsimės identifikuoti, kas veikia dabartinę informacinę aplinką; kaip ji tikslingai bukina, skaldo ir valdo visuomenę bei padeda stiprėti oligarchinėms, nomenklatūrinėms ir Rusijai naudingoms jėgoms; kaip tai nulemia rinkimų rezultatus; kodėl iki šiol Lietuvos prezidentais galėjo ir tebegali (jei mes kartu to nepakeisime) tapti tik buvę komunistai arba jų ar net V. Putino draugai. Tai turėtų keistis, todėl numeryje pasidalysime ir įžvalgomis, kaip ir kokių teigiamų pokyčių galėtume siekti, stiprindami demokratinę informacinę erdvę, kad sudarytume sąlygas spartesnei ekonominei, technologinei ir gynybinei valstybės pažangai. Vykstant Rusijos karui Ukrainoje to tiesiog privalome siekti, nes šis Rusijos karas tikrai nėra paskutinis. Jei nenorime, kad kitas karas vyktų Lietuvoje, privalome skaidrinti ir stiprinti mūsų valstybę, o ne susitaikyti su egzistuojančia informacine aplinka ir atiduoti Lietuvą valdyti buvusiems komunistams bei Rusijos atšertiems oligarchams – juk stiprios ir vieningos valstybės jie tikrai nesukurs.

Tai suvokiant, svarbiausias klausimas, į kurį šiandien raginu Jus ryžtis atsakyti, yra šis: kokią ateitį rinksitės Jūs, gerbiami startuolių ir vienaragių kūrėjai, jauni pažangūs profesionalai ir patriotai? Ar kolaboruosite su informacine erdve, kuri formuojama sovietinės nomenklatūros ir Rusijos išauginto oligarchinio kapitalo ir veikia kaip neįvykdytos desovietizacijos palikimas, toliau skandinantis Lietuvos valstybę, o gal vis dėlto kursite ir stiprinsime tą demokratinę informacinę erdvę, kuri atspindi Jūsų vertybes ir požiūrį į Lietuvos valstybę?

Akivaizdu, kad oligarchinė žiniasklaida ir Kremliaus troliai nori, kad būtumėte tylūs ir paklusnūs egzistuojančios informacinės ir vertybinės aplinkos kolaborantai, kurie ne tik savo teigiamu startuolišku pažangių profesionalų įvaizdžiu pridengs oligarchiją ir Maskvą aptarnaujančios informacinės erdvės dvoką, bet dar ir savo reklamai bei viešiesiems ryšiams skirtais pinigais šią kloaką finansuos. O aš, žvelgdamas į Jus, matau milžinišką demokratinę galią, kuri jau egzistuoja: šimtus pažangių startuolių, dešimtis tūkstančių profesionalų, kurie jau turi galimybę keisti informacinę aplinką iš prooligarchinės, skirtos trolinti, skaldyti ir valdyti, į demokratinę, skirtą informuoti, šviesti ir vienyti. Pastaroji mums būtina, siekiant kurti šviesią ir saugią ateitį mūsų žmonėms ir visai valstybei.

Gerbiamieji, manau, kad nemažai Jūsų neblogai žinote, kaip mes žurnale „Valstybė“ kovėmės su Rusijos koncernais „Gazprom“ ir „InterRAO“, su jų korupcine ir destrukcine įtaka mūsų šaliai, taip pat su Astravo monstru ir visu pluoštu Lietuvą oligarchizuojančių ir korumpuojančių struktūrų bei sistemų. Tad, manau, neabejojate, kad ir svarbiausio pokyčio Lietuvos valstybėje vykstant Rusijos karui Ukrainoje – vaduoti Lietuvos demokratiją iš oligarchijai ir Rusijai naudingos informacinės aplinkos – sieksime iš visų mums dar likusių jėgų. Tačiau ar sugebėsime šį pokytį realizuoti, priklausys tik nuo Jūsų: ar Jūs ryšitės tapti ta demokratine galia, kuri stiprins demokratinę informacinę erdvę, taip pat ir mus, ir padės kurti stiprią Lietuvos valstybę?

Labai norėčiau, kad ši mūsų reklamos kampanija, kuria stengiamės atkreipti Jūsų dėmesį į realybę, kurios pažangūs lyderiai ir patriotai, mano įsitikinimu, neturėtų ignoruoti, kaip ir šis kreipimasis, paskatins susimąstyti ir ryžtis stiprinti pažangią demokratinę startuolių ir vienaragių valstybę, o ne likti oligarchinės ekskomunistinės prokremliškos galios šešėlyje. Raginu tai padaryti, nes tokiu atveju nebereikės po kitų prezidento rinkimų kartu su bailiąja Lietuvos elito dalimi apsimetinėti, kad nesuprantate, kodėl ir vėl demokratiniai lyderiai rinkimuose buvo sutriuškinti buvusių komunistų, jų draugų ar net Kremliaus orkus finansuojančio oligarcho. Taip pat nereikės apsimetinėti, kad negėda, jog, Rusijos orkams Ukrainoje pjaustant galvas, Lietuvoje rinkimus triuškinančiai laimi orkus finansuojantis oligarchas. Ir nereikės kaip prokremliškiems oligarchams kaupti kapitalą Lietuvoje, o jį koncentruoti Vakaruose, kad okupacijos atveju iš saugaus finansinio lovio galėtų apkaltinti kitus, konkrečiai – demokratines jėgas politikoje, kad leido užtrolinti Lietuvą ir todėl praradome nepriklausomybę. Nes viso to, jei Jūs tapsite demokratinę informacinę erdvę stiprinančia galia, nebus.

Baigdamas noriu paraginti visus, kurie jau turite dvasinių jėgų pripažinti, kad svarbiausias pokytis, kurio šiandien turime siekti, tai Lietuvos demokratijos vadavimas iš oligarchų ir Kremliaus veikiamos informacinės erdvės, paremti mūsų veiklą ir skirti 1,2 proc. GPM.

Manau, kad neabejojate, jog mes iš visų jėgų šio pokyčio sieksime ir vienysime jo siekti pažangias demokratines jėgas, veikiančias versle, politikoje ir visuomenėje. O visus tuos, kurie piktinasi tuo, ką mato Lietuvos informacinėje erdvėje, tačiau nieko nedarys, nes mano, kad nieko pakeisti ir įveikti ekskomunistinių, oligarchinių ir prokremliškų jėgų neįmanoma, raginčiau mažiau drebėti ir prisiminti, kad kai prieš 20 metų teigiau, jog mums Lietuvoje reikėtų pagal Švedijos pavyzdį „Gazprom“ dujas pakeisti į vietinį biokurą, kokie 99 proc. Lietuvos elito drebėjo, Kremliaus ir vietinių stribų brigadoms gąsdinant, kad tai neįmanoma, kad laukia prapultis ir t. t. Tačiau aš vis kartojau, kad tai įmanoma, naudinga ir būtina. O šiandien Lietuva ir Švedija pasigamina didžiausią kiekį šilumos iš biokuro visoje Europoje.

Taigi, kai šiandien kartoju ir, kiek turėsiu jėgų, kartosiu, kad turime vienytis ir kurti skaidrią, pažangią skandinavišką, konkrečiai – Danijos tipo, demokratiją, kurioje pažangių verslų remiama ir demokratines vertybes reprezentuojanti informacinė erdvė stiprina demokratines jėgas politikoje bei vienija visuomenę siekti valstybės pažangos ir stiprėjimo, neabejoju, kad šio tikslo galime pasiekti. Kaip ir tuo, kad tik taip veikdami galime sukurti stiprią valstybę. Tiesiog turime vienytis ir to siekti.

Eduardas Eigirdas

Žurnalo „Valstybė“ įkūrėjas ir vyr. redaktorius

Demokratijos plėtros fondo įkūrėjas ir prezidentas

Forumų „Lietuvos Davosas“ ir „Vilnius GreenTech“
įkūrėjas ir vienas iš organizatorių

Panašūs straipsniai: