Rinkimai 2020

Kreipimasis į Lietuvos demokratines jėgas ir patriotus: neleiskime ne tik komercinei žiniasklaidai, bet ir LRT skleisti su Rusija verslo ryšiais susijusiems oligarchams R. Karbauskiui ir V. Uspaskichui naudingos propagandos!

Visus Lietuvos patriotus kviečiu paraginti LRT Naujienų tarnybą nepadėti delfi.lt ir kitoms žiniasklaidos priemonėms skleisti Ramūnui Karbauskiui naudingų melagingų įtaigų, panašių į tas, kurios buvo skleidžiamos per 2016-ųjų Seimo rinkimus ir padėjo R. Karbauskiui laimėti.

Kaip ir 2016 m., R. Karbauskis, siekdamas, kad kuo daugiau žmonių balsuotų ne tik už jo, bet, manytume, ir už kito su Rusija verslo ryšiais susijusio oligarcho – Viktoro Uspaskicho – partiją, bando įteigti, kad po rinkimų koaliciją sudarys socialdemokratai ir konservatoriai, nors po 2016-ųjų Seimo rinkimų būtent Socialdemokratų partijos vos ne visas Algirdo Brazausko aplinkos elitas sudarė koaliciją su R. Karbauskiu. Kyla klausimas, kodėl žiniasklaida, transliuodama propagandines R. Karbauskio įtaigas, neprimena Lietuvos žmonėms, kuo baigėsi prieš 2016-ųjų Seimo rinkimus skleista R. Karbauskio propaganda. Žinoma, galime suprasti delfi.lt, mat šis portalas, mūsų nuomone, tapo kairiosios nomenklatūros ir Ramūno bei Viktoro porinkiminės daugumos svarbiausiu propagandos instrumentu, bet kai LRT Naujienų tarnyba sugeba neprisiminti ir nepriminti visuomenei, kad jau vieną kartą – visai neseniai, prieš 2016-ųjų rinkimus, – R. Karbauskis poravo konservatorius su socialdemokratais, bei to, kad tą patį prieš tai buvusiuose rinkimuose darė ir V. Uspaskichas, tai sunkiai paaiškinama. Toks nutylėjimas su Rusija susijusiems veikėjams leidžia savo ir savo politinių sąjungininkų naudai iškraipyti realybę. O juk būtent toks iškraipymas ir yra galingiausias propagandos ginklas, nulemiantis rinkimų baigtį. Nes daugelis žmonių nemėgsta slaptų susitarimų ir jais piktinasi. Todėl prieš pat rinkimus nutylint, kad būtent R. Karbauskis ir V. Uspaskichas prieš 2016-ųjų ir 2004-ųjų rinkimus garsiai gąsdino, kad visi – ir kairieji, ir dešinieji – vienijasi prieš juos, tačiau iš karto po rinkimų sudarė sąjungą su A. Brazausko partijos elitu, sudaromos idealios sąlygos pasitelkus melagingas propagandines įtaigas nulemti rinkimų baigtį su Rusija verslo ryšiais susijusių oligarchų ir jų partijų naudai.

Dėl tokių žiniasklaidos transliuojamų įtaigų nuo 2000 m. kairiosios nomenklatūros ir su Rusija verslo ryšiais susijusios partijos jau keturis kartus iš penkių formavo valdančiąją daugumą ir Vyriausybę. Jei žiniasklaida ir toliau jas skleis, jei prie to prisidės ir LRT Naujienų tarnyba, tos pačios jėgos valdančiąją daugumą suformuos ir penktą kartą.

Kviečiu visus Lietuvos žmones, kuriems svarbu, kad rinkimai būtų skaidrūs ir demokratiški, pasidalinti šiuo postu ir jei komercinė žiniasklaida, skęstanti valdžios ir oligarchų piniguose, yra neįgali Lietuvos žmonėms sakyti tiesos, tai bent jau LRT turėtume paraginti nepadėti R. Karbauskiui skleisti jam ir V. Uspaskichui bei, manau, Valdemarui Tomaševskiui ir kairiajai nomenklatūrai naudingos propagandos ir priminti Lietuvos žmonėms praeitį, kai tiek Viktoro Uspaskicho, tiek Rolando Pakso, tiek Ramūno Karbauskio kelias į valdžią būdavo grįstas panašia propaganda.

Dėkoju visiems, kurie pasidalins šiuo kreipimusi ir paragins LRT ginti demokratiją nuo propagandinių įtaigų. O tuos, kurie nesidalins, raginčiau prisiimti atsakomybę už ateitį, kurią nulems karbauskinė propaganda, mat jai nesipriešinama.

Pagarbiai –

Žurnalistas Eduardas Eigirdas

Panašūs straipsniai: