Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Laisvalaikis

Išskirtinis pokalbis su Tomu Okmanu ir Eimantu Sabaliausku – lietuviškos legendos „Tesonet“ kūrėjais

Bendrovės nuotr.

Daugiau nei 1000 darbuotojų – tiek specialistų šiandien dirba kibernetinio saugumo sprendimų įmonių grupėje „Tesonet“, nors dar 2015-aisiais jų buvo tik 40. Dviejų bičiulių įkurta bendrovė sudrebino Lietuvos startuolių pasaulį visame pasaulyje pripažintais kibernetinio saugumo produktais. Šiandien „Tesonet“ lyderiauja tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje – kaip geidžiamas darbdavys ir kaip išskirtinių technologinių sprendimų kūrėjas.

Tačiau kai kalbame apie šią įmonę, žodį „sėkmė“ reikėtų rašyti kabutėse. Tai, ką pasiekė Tomas Okmanas ir Eimantas Sabaliauskas, yra didžiulio darbštumo, nuoseklumo, net įžūlios kovos siekiant įgyvendinti savo idėją rezultatas. Amerikietiška svajone vadinamų istorijų apie tai, kaip JAV garažuose ambicingi jaunuoliai kuria pasaulines korporacijas, gausu, tačiau ir Lietuvoje jau galime girtis tokiomis istorijomis. Tiesa, ši istorija prasideda ne garaže, o vieno iš įkūrėjų tėvų bute Fabijoniškėse.

Visų pirma dėkojame jums, kad sutikote duoti interviu, ir norėtume išgirsti apie tai, kaip prasidėjo „Tesonet“ istorija.

Tomas: „Tesonet“ kartu su Eimantu įkūrėme 2008 m., tačiau tikroji istorija prasideda kur kas anksčiau. Kažkada buvo tokia susirašinėjimo platforma IRC. Ten ir susipažinome su Eimantu. Tiesiog buvome du susirašinėjimo bičiuliai, kurie mėgo kalbėtis apie technologijas, verslą ir ateitį. Pamatėme, kad turime panašių idėjų ir vizijų, todėl nusprendėme suvienyti jėgas ir bandyti ką nors sukurti kartu. Sėdėdavome tai mano tėvų bute Fabijoniškėse, tai jo namuose ir generuodavome idėjas.

Panašūs straipsniai: